Społeczności w grach

Pexels / Pixabay

Gracze przeważnie lubią grać solo, jednak jeśli zagłębiamy się w tytuł multiplayer, decydujemy się na grę wraz z innymi ludźmi. Jednak jest to nazywane gildia. Mówiąc prosto, gildia to zrzeszenie graczy, którzy wspólnie prowadzą grę.

Gildie rządzą się swoimi prawami, przez co można je nazwać społecznością. Łączy w sobie dużą liczbę ludzi, którzy przestrzegają jakiś wyżej określonych zasad, przeważnie
działających na danym obszarze świata gry. Można powiedzieć, że gracze oprócz znajomości realnych, zawiązują również te wirtualne, które traktują na równi z tymi rzeczywistymi.
Ilekroć się mówi o grach MMO, wspomina się również, społeczności, ale można powiedzieć na większą skalę niż gildia. Jest to społeczność zawiązana przez wszystkich graczy danej gry. Można by rzec, jeśli ma się problem ze zdobyciem przedmiotu, pokonaniem jakiegoś przeciwnika, zawsze znajdzie się grono ludzi, którzy pomogą w rozwiązaniu problemu.

Będąc w tym temacie, trzeba również zadać sobie pytanie, czy tego typu społeczność może zastąpić potencjalnemu człowiekowi, interakcje z innymi w realnym życiu ?
Taka społeczność nie może zastąpić, komuś kontaktów z innymi ludźmi. Oczywiście, kontakt wirtualny, może być czymś pożytecznym i pozytywnym. Możemy grać z kimś, kto mieszka daleko od nas. „Widzimy” się z nim w danym dniu na określony czas. Jednak trzeba pamiętać, aby grać z rozwagą.
Nie można pozwolić by kontakty ze świata rzeczywistego, zniknęły na rzecz tych wirtualnych. Taka sytuacja, nie daje żadnych pożytecznych skutków, a tylko pogarszają życie oraz zdrowie. Nie należy tak robić.